Rockwell Automation's 4-Step Guide to Starting Your Digital Transformation Journey
میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

در یک رویداد که اخیراً در پادکست Thomas رخ داده است، مدیر عامل و رئیس شرکت Thomas ، یعنی Tony Uphoff با نایب رئیس اتوماسیون تحول دیجیتال در اتوماسیون Rockwell یعنی Keith Higgins مصاحبه کرد. در مدت پادکست، Higgins تحول دیجیتالی را تشریح می­کند و این­که چگونه تولیدکنندگان علیرغم چالش ­ها و بی­ میلی­ که هنوز در بین برخی از مدیران اجرایی وجود دارد، به سمت فناوری­های صنعت4 می­روند.

با این حال، Higgins شرح می­دهد که این تحول آن طور که به نظر می­رسد، چالش برانگیز نیست. او می­گوید این تحول با تمرکز بر مواردی که در تاسیسات شما مهم است، شروع می­شود : چه فرایندهایی را می­توانید با بهره­گیری از فناوری 4 صنعت، بهبود ببخشید؟

در اینجا یک راهنمای 4 مرحله­ای برای ایجاد تحول دیجیتالی که برای کسب­و­کار صنعت شما مناسب باشد و چگونگی شروع آن، ارائه شده است.

1. کار را شروع کنید

اگرچه Higgins ترجیح می­دهد که به جای برجسته کردن اشتباهات احتمالی در مدت فرایند پذیرش، بر کمک به مشتریان برای بهبود تمرکز کند تا آنها به اهداف خود برسند، او به این نکته اشاره دارد که اغلب می­شنود که مدیران کسب ­و­کارها می­گویند: “کاش زودتر کار را شروع کرده بودم.”

او خاطرنشان می­کند که پذیرش صنعت، دیگر اختیاری نیست، Higgins تشریح می­کند که این یک گام ضروری برای حفظ رقابت در صنعت است. تحقیقات از این راهکار پشتیبانی می­کنند، خصوصاً که در زمان COVID-19 نیاز به عملیات تحول دیجیتالی احساس می­شود. بر اساس یک بررسی که اخیراً توسط گروه MPI انجام شده، موافقان، صنعت 4 را به عنوان عاملی بسیار تاثیرگذار در آینده تحول دیجیتالی دیدند- 90 درصد اظهار کردند که در 5 سال آینده، صنعت 4، تاثیر مهم یا خوبی خواهد داشت و فقط 9 درصد، این تاثیر را درباره نحول دیجیتالی کم اهمیت می­بینند.

Higgins بیان می­کند که پیشنهاددهندگان اولیه تحول دیجیتالی، تفکیک در عملکرد کسب و کارها را نشان داده ­اند. بنابراین در حال حاضر، (صنعت 4) بیش از این­که ترس و فرصت باشد، یک ضرورت رقابتی است. این امر، امروزه بیشتر رایج شده است.

2. به اطلاعات خود نگاه کنید

اکنون که شما به این نتیجه رسیده ­اید که زمان شروع سفر پذیرش است، این­که تحول دیجیتالی عملیات خود را کجا شروع کنید، میتواند چالش برانگیز باشد. MPI نشان می­دهد که تقریباً نصف تولیدکنندگان (47 درصد) راهکارهای اجرایی برای اعمال صنعت 4 بر روی فرایندها و تحول دیجیتالی بخش خود دارند، اما فقط 37 درصد آنها را بر روی محصولات خود انجام داده ­اند.

Higgins تصریح می­کند که کسب­ و­کارهای صنعتی باید بفهمند که نیازی نیست که این تحول دیجیتالی فوراً انجام شود، و بهترین محل برای شروع کار، اطلاعات شما است.

Higgins می­گوید که یکی از رایج­ترین سوالاتی که او می­شنود این است که “چگونه می­توانم وقایع کنونی را با وقایعی که در گذشته رخ داده، مقایسه کنم.”

Higgins توصیه می­کند که برای شروع مقایسه، “به دنبال بی­ قاعدگی ­ها بگردید، به دنبال الگوها باشید. به دنبال چیزهایی بگردید که متفاوت هستند.

مهم است که درک کنیم که پذیرش صنعت 4 برای هر کسب ­و­کار صنعتی، بسته به این­که بهبودها در کجا لازم هستند، کمی متفاوت به نظر می­رسد. با این حال، سرعت و بهره ­وری صنعت 4 و تحول دیجیتالی در بررسی تولید نشان می­دهد که پذیرش در این زمینه­ ها، تاکنون بیش­ترین ارزش را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

  • ارزش مالی: فعالیت­های زنجیره تامین (50 درصد)
  • ارزش عملیاتی: عملیات (63 درصد)
  • ارزش نشان (برند): فروش و بازاریابی (46 درصد)

3. دارایی ارزش افزوده ایجاد کنید

MPI می­گوید که 49 درصد تولیدکنندگان با شروع تحول دیجیتالی خود مقابله می­کنند زیرا نمی­توانند فرصت­ها/مزایایی را که این تحول ایجاد می­کند، شناسایی کنند. در حالی که بخشی از تحول دیجیتالی مربوط به پذیرش  ماشین­آلات جدید و با فناوری پیشرفته برای بازدهی است، این تحول، موجی از فرصت­های خدماتی را برای ایجاد جریان­های درآمدی جدید به ارمغان آورده است.

بر اساس Higgins، تحول دیجیتالی می­تواند برای تولیدکنندگانی که به آن به عنوان روشی نگاه می­کنند که صنعت 4 را ارزش افزوده­ای برای کسب­و­کار می­سازد، آسان­تر باشد.

“او توضیح می­دهد که ما در یک اقتصاد مشترک زندگی می­کنیم. بنابراین برای مشتریان ما که همه چیز از سیستم­های HVAC تا هر چه که فکرش را بکنید، ایجاد می­کنند، توانایی شروع فروش آن به عنوان خدمت یا خدمت ارزش افزوده مانند نگهداری پیشگویانه، یک جریان درآمدی جدید است. این راهی است که افراد، تجهیزاتی برای متمایز کردن خود می­سازند و خدمات ارزش افزوده و جریان­های درآمدی جدیدی ایجاد می­کنند.”

4. یکپارچه کردن عملیات IT/OT

بر اساس MPI، همه تولیدکنندگان، در مورد فناوری­های مربوط به صنعت 4 هم ­عقیده نیستند. اغلب آنها در مورد اتوماسیون (خودکارسازی) کارخانه (62 درصد) و هوش مصنوعی (62 درصد) توافق دارند و کمتر درمورد رایانش مه، رایانش لبه­ ای و رایانش ابری (22 درصد) به توافق رسیده­ اند.

با این حال، بر اساس گفته Higgins، “لبه، ابر جدید است” و تولیدکنندگان باید از تمام این فرصت­ها بهره­ مند شوند، البته از برخی از آنها در مراحل بعدی تحول دیجیتالی.

او می­گوید “اینترنت اشیاء صنعتی برای من واقعاً چیزی است که در حال حاضر در حال رخ دادن است- چیزی که در جایی اتفاق می­افتد که OT (فناوری عملیاتی) به IT (فناوری اطلاعات) می­رسد.اما منظورم این نیست که اَبرمحور نیست. اَبر، بخش مهمی از تحول دیجیتالی است. اما اَبر، نوعی است که توسط چند فرد بزرگ درک شده است و این اتفاق در لبه رخ نداده است. غرب وحشی اکنون برنده بزرگ در لبه (فناوری) است.                       

خوب، لبه چیست و کسب ­و­کارهای صنعتی چگونه می­توانند به پیش بروند؟

دقیقاً مثل ” IIOT” و “اَبر”، لبه، کلمه کلیدی دیگری در بازار است. با این حال، در این زمینه، اصطلاح لبه به توزیع جغرافیایی تحت ­اللفظی اطلاعات شما اشاره دارد. بنابراین رایانش لبه­ ای به جای این­که برای استخراج اطلاعات شما از مراکز داده به اَبر وابسته باشد، نزدیک یا در منبع اطلاعات انجام می­شود. بر اساس گفته Verg، این امر به معنی این نیست که اَبر، منسوخ می­شود. بلکه به این معنی است که اَبر متعلق به شماست.

Higgins تاخیر کمتر و زیرساخت­های امنیتی کمتر را به عنوان برخی از مزایای عمده لبه ذکر می­کند و پیش­بینی می­کند که لبه، فناوری بزرگ بعدی در بازار است.

او می­گوید: “هنگامی که شما اطلاعات OT را می­گیرید، به مفهوم نیاز دارید. دمای اتاق همایش، مناسب نیست. شما باید بدانید چه زمانی از روز است، چه تعداد افراد در اتاق بودند، آیا تهویه هوایی استفاده می­شد. بنابراین در یک مدل داده مشترک که می­تواند به صورت خودکار در جهان IT (فناوری اطلاعات) ، چه دروازه­ه ای IOT یا شرکت­های اَبری، قرار گیرد، این یکی از بزرگ­ترین حوزه­ های نوآوری است که در حال حاضر در مالکیت معنوی قرار دارد که باید برای خودکارسازی واقعی اطلاعات OT با مفهوم، توسعه یابد و توسط سیستم­های IT اتخاذ شود.”

برای خواندن مطالب بیشتر در این حوزه میتوانید مقالات دوقلو‌های ديجيتالی مي‌توانند براي كل كارخانه وضوح تصويري ايجاد كنند و

انقلاب ربات‌ها در موج صنعتي چهارم را مطالعه کنید.

همچنین میتوانید به اکانت لینکدین ما بپیوندید.

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید