میانگین امتیاز این مقاله: 0 از 5
( تاکنون 0 نفر امتیاز داده‌اند )

دوربین مادون قرمز، که ترموگرافیک (thermographic) نیزنامیده می‌شود، دارای مکانیزمی است که تصویر را با استفاده از اشعه‌ی مادون قرمز ایجاد می‌کند درست شبیه به دوربین استاندارد که تصویری با استفاده از نور مرئی تشکیل می‌دهد.

انرژی مادون قرمز بخشی از طیف الکترومغناطیسی است که شامل اشعه‌های گاما، ایکس، فرابنفش، ناحیه باریکی از نور مرئی، امواج تراهرتز و امواج رادویی و ماکروویو است. همه‌ی این اشعه‌ها به نوعی با یکدیگر ارتباط دارند و در طول موج با هم تفاوت دارند. همه اشیا مقدار خاصی از این اشعه‌ها را با توجه به دمایشان ساطع می‌کنند. درکل، جسمی که دمای بالاتری دارد مقدار بیشتری از اشعه مادون قرمز را ساطع می‌کند. دوربین مخصوص می‌تواند این تابش را با روشی مشابه با یک دوربین معمولی تشخیص دهد. دوربین معمولی نور مرئی را شناسایی می‌کند و این دوربین‌ها اشعه‌ی مادون قرمز را تشخیص می‌دهند. این دوربین حتی در تاریکی کامل نیز کار می‌کند زیرا سطح نور محیط برایش اهمیت ندارد.

 این امکان باعث می‌شود از آن‌ها برای عملیات نجات در جایی که میدان دید دارند، استفاده شود مانند عملیات‌های نجاتی که در راه‌های زیر زمینی و تاریک انجام می‌شوند.

بهترین تولیدکنندگان دوربین مادون قرمز

این جدول شامل اطلاعاتی درمورد بهترین تولیدکنندگان محفظه ایمنی دستگاه است که با میزان درآمد سالیانه رتبه بندی شده‌اند. جزئیات اضافی و شعبه‌ی مرکزی هر شرکت و خلاصه‌ای از فعالیت‌های هر شرکت در زیر بیان شده است.

Samsara: تولیدکننده دوربین مادون قرمز هوشمند با داشبورد دو طرفه است که برای ثبت تصادفات و تشخیص رانندگان متخلف طراحی شده است. شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر San Francisco و در ایالت California قرار دارد.

Dewetron, Inc: شعبه‌ی مرکزی  این شرکت در شهر گرینویچ شرقی در ایالت رودایلند قرار دارد و در سال 1989 تاسیس شده است. این شرکت دوربین‌های مادون قرمزی تولید می‌کند که از دوربین‌های FLIR و همچنین تغییر سطح یا حس و نشانگر دما تا 10 نقطه پشتیبانی می‌کنند.

ANVS, Inc: این شرکت تولید کننده سیستم‌های نظارت مادون قرمز و دوربین‌های مدار بسته   CCTV است که دارای LED  های IR توکار هستند و شعبه‌ی مرکزی آن در شهر North Salt Lake در ایالت Utah قرار دارد و در سال 1998 تاسیس شده است.

Senspex, Inc: شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهرAlbuquerque و در ایالت New Mexico  قرار دارد و در سال 2002 تاسیس شده است و محصولات امنیتی و نظارتی توزیع می‌کند که شامل دوربین‌های مادون قرمز نیز می‌شود.

Test Equipment Depot: این شرکت در سال 1992 تاسیس شده که دوربین‌های حرارتی مادون قرمز با ویژگی‌های متفاوتی شامل امکان فوکوس دستی، بزرگنمایی ثابت، تصحیح پنجره IR، باتری‌های با قابلیت شارژ Li-Ion و کارت‌های حافظه تولید می کند. شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر Melrose و در ایالت Massachusetts قرار دارد.

AEMC Instruments: این شرکت تولیدکننده دوربین‌های مادون قرمز تصویربرداری حرارتی هستند که به عنوان یک نوع از دستگاه‌های بازرسی بدون نیاز به تماس در دسترس قرار دارند. این دوربین‌ها دارای فناوری و نرم افزار تشخیص دمانگاری مجهز به مادون قرمز هستند. شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهرFoxborough وایالت Massachusetts  قرار دارد و در سال 1978 تاسیس شده است.

Deep Blue Integration, Inc: سیستم‌های حفاظتی در مقابل آتش را طراحی، ساخته و نصب می کندکه شامل دوربین‌هایی با ساختار مادون قرمز و نظارتی است که در بازارهای مسکونی و تجاری کاربرد دارند. شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر San Luis Obispoو در ایالت CA قرار دارد و در سال 2010 تاسیس شده است.

AgileMesh, Inc: شعبه مرکزی این شرکت در شهر Richardsonو در ایالت  Texasقرار دارد و در سال 2005 ساخته شده است که طراحی و نصب سیستم های نظارت ویدیویی بی سیم را انجام می‌دهد. محصولات این شرکت شامل دوربین‌های نظارتی، کنترل پنل‌ها و دوربین‌های مادون قرمز است.

 Barbey Electronics: شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر Reading و در ایالت Pennsylvania قرار دارد و در سال 1916تاسیس شده است. این شرکت توزیع‌کننده‌ی دوربین‌های مادون قرمز است که سایزهای مختلفی دارند و مجهز به باتری‌های Li-ion و اداپتورهای AC هستند.

IC Realtime, LLC: این شرکت در سال 2006 تاسیس شده و شعبه‌ی مرکزی آن در شهر Pompano Beach در ایالت Florida قرار دارد. این شرکت سیستم‌های امنیتی یکپارچه و نرم‌افزار های کاربردی برای برنامه‌های نظارت مسکونی و تجاری تولید می‌کند و محصولات آن شامل دوربین‌های امنیت IP و مادون قرمز است.

بهترین تهیه کنندگان دوربین های مادون قرمز متنوع

خلاصه‌ای از شرکت‌ها

ANVS, Inc: شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر North Salt Lake و در ایالت Utahقرار دارد و در سال 1998 تاسیس شده است؛که سیستم‌های نظارت مادون قرمز را تولید می‌کند و دوربین‌های مدار بسته متفاوتی که دارای LED های با IR توکار است را ارائه می‌کند.

Senspex, Inc: شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهرAlbuquerque و در ایالت New Mexico  قرار دارد و در سال 2002 تاسیس شده است و محصولات امنیتی و نظارتی توزیع می‌کند که شامل دوربین‌های مادون قرمز نیز می‌شود.

Test Equipment Depot: این شرکت در سال 1992 تاسیس شده که دوربین‌های حرارتی مادون قرمز با ویژگی‌های متفاوتی شامل امکان فوکوس دستی، بزرگنمایی ثابت، تصحیح پنجره IR ، باتری‌های با قابلیت شارژ Li-Ion و کارت‌های حافظه است. شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر Melrose و در ایالت Massachusetts قرار دارد.

Deep Blue Integration, Inc: سیستم‌های حفاظتی در مقابل آتش را طراحی، ساخته و نصب می کندکه شامل دوربین‌هایی با ساختار مادون قرمز و نظارتی است که در بازارهای مسکونی و تجاری کاربرد دارند. شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر San Luis Obispoو در ایالت CA قرار دارد و در سال 2010 تاسیس شده است.

Barbey Electronics: شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر Reading و در ایالت Pennsylvania قرار دارد و در سال 1916تاسیس شده است. این شرکت توزیع کننده‌ی دوربین‌های مادون قرمز است که سایزهای مختلفی دارند و مجهز به باتری‌های Li-ion و اداپتورهای AC هستند.

CourierTronics, LLC:این شرکت هم تولیدکننده و هم توزیع‌کننده‌ی دوربین‌های تصویربرداری حرارتی هستند که شامل دوربین‌های تصویربرداری حرارتی دستی وبا نصب ثابت هستند. شعبه‌ی مرکزی آن در شهر Troyو در ایالت   New Yorkاست.

CCTV Camera Pros: توزیع‌کننده سیستم‌های مادون قرمز نظارتی است که شامل دوربین‌های امنیتی برای کاربردهای داخلی و بیرونی است. شعبه‌ی مرکزی این شرکت در شهر Lantana و در ایالت Florida است و در سال 2006 تاسیس شده است.

EMX International: شعبه‌ی مرکزی آن در شهر Melbourne و در ایالت Florida قرار دارد و در سال 1989 تاسیس شده است. این شرکت دوربین‌های تصویربرداری نظارتی حرارتی براساس مادون قرمز تولید می‌کند و دوربین‌های آن دارای مشخصات 36 بار بزرگنمایی بصری و 360 درجه چرخش در حالت پیوسته هستند.

Cepoint Networks, LLC: این شرکت سیستم‌ها و تجهیزات نظارتی استاندارد و سفارشی شامل دوربین مادون قرمز را تولید می‌کند.

Advance Security: این شرکت تجهیزات نظارتی شامل دوربین‌ها، ضبط‌کننده‌های دیجیتالی ویدیو، سیستم‌های نظارت صوتی، نورافکن‌های مادون قرمز، ردیاب‌های وسایل نقلیه دارای GPS، مانیتورها و لوازم جانبی تولید می کند. شعبه مرکزی آن در شهر Belleville و درایالت Illinois قرار دارد و در سال 2001 تاسیس شده است.

 

این مقاله چطور بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید